Petar i Pavao

MOLITVENI VJENČIĆ 'KRALJICA OBITELJI'

Kako živimo u svijetu gdje su Božji zakoni obezvrijeđeni, moralne vrijednosti izopačene, domovina nam gori, a ovozemaljske vrijednosti počele su se sve više uvlačiti u katoličke obitelji, ukazala se velika potreba da se nešto učini. Zavapili smo dobrom Bogu i našu Kraljicu obitelji (KO) pozvali u pomoć. Ona je zaista početak svakog našeg blagoslova. Njoj darujemo neprestano i uvijek iznova vijence naših molitava, sv. Misa i žrtava za potrebe Crkve, naših obitelji i naše domovine. To činimo u zajedništvu sa svećenicima i red. zajednicama.

Nebeskoj Majci predajemo da oblikuje, odgaja i čuva naše obitelji, naše svećenike i našu mladež. Ovakvom se međusobnom molitvom povezujemo i dobivamo moćnu duhovnu snagu svakoga dana. U poniznosti i poslušnosti molitvom se uzdižemo prema Bogu i otvaramo se Božjoj milosti svjesni da naš život ovisi o Božjoj milosti. M Vijenac je neprestano prelijevanje naših molitava, sv. Misa i žrtvica. I zato poslušni Mariji širimo MVKO. Mi ,govorimo o MV, poziv upućujemo svima koji iskreno žele obnovu katoličkih obitelji, svima koji ljube svoju Crkvu i svima kojima je na srcu Domovina i njezina budućnost, a Kraljicu obitelji molimo da nam Ona pošalje nove molitelje, kako bi joj svi zajedno služili.

Koja je svrha MV?

1. da se obitelji vrati božansko dostojanstvo;
  2. da obitelji uzljube Božje zapovijedi;
  3. da se u obitelji živi i odgaja u pobožnu, molitvenu i žrtvenu duhu;
  4. da se u obrani od potrošačkog i bezbožničkog
    terorizma čvršće povezuju obitelji, redovničke zajednice i svećenici, tako se više međusobno
    poštuju, štite i pomažu, tj. povezati Božju stvarnost sa suvremenom čovjekovom stvarnošću po Mariji;
  5. da se stvore zdrave obitelji koje će
    se zauzimati za život, koje će davati
    i nova duhovna zvanja; moliti i žrtvovati
    se za svetost svećenika i Bogu
    posvećenih osoba; ostvarivati zajedništvo
    kroz molitvu, žrtvu i euharistiju
    sa svima u Domovini, da dođe do plodne duhovne obnove i preporoda.

POČETAK MVKO-a

Jubilarne 2000. godine, 10 svibnja u 11 sati, zazivom Duha Svetoga, započeo je molitveni vapaj Kraljici obitelji za spas i obnovu obitelji i Domovine.

Prvom sv. Misom za MVKO oživjelo je »SRCE MOLITVENOG VIJENCA« i Božanska ljubav iz Presvetog srca Isusova i Prečistog srca Marijina potekla je u sve molitelje MVKO-a.

SVETKOVINA
Bezgrješnog Začeća BDM prihvaćena je kao zajednički
dan svih molitvenih vijenaca, za koji se redovito priprema klanjanjem.

SRETNO I BLAGOSLOVLJENO PO MARIJI K ISUSU!

Molitveni vjenčić

Kraljice obitelji

Kraljice obitelji, moli za nas!
Čuvaj naše muževe i žene,
čuvaj našu djecu i mladež,
čuvaj našu domovinu dragu,
Majko, čuvaj i štiti nas!
Kraljice obitelji, vodi nas!
Ukloni od nas svadljivost i psovku,
ukloni od nas alkohol i drogu, ukloni nemoral, nered i neslogu,
Majko, vodi nas!
Kraljice obitelji, pouči nas!
Daj nam odanih pastira,
mudrih vođa, zemlje poglavara,vrijednih ruku velikoga mara,
Majko, uči nas!
Kraljice obitelji, razveseli nas!
Olakšaj patnju, bol i tugu,
odagnaj od nas umor i tjeskobu, uljepšaj dane, vjeru nam osnaži.
Majko, k svome Sinu vodi nas!