Proslava sv. Petra i Pavla, apostolskih prvaka

Prvog dana trodnevnice, 26. lipnja 2013. godine sv. Misu predvodio je prečasni mons. Zlatko Koren, rektor svetišta Majke Božje Bistričke i župnik istoimene župe u koncelebraciji upravitelja župe, vlč. Matije Pavlakovića. U asistenciji je bio trajni đakon iz Donje Lomnice, časni gospodin Đuro Matić. Na samom početku misnog slavlja sve prisutne vjernike, a posebno naše mlade pozdravio je vlč. Matija Pavlaković. Izrazio je dobrodošlicu svima prisutnima, a posebno mons. Korenu, trajnom đakonu i vlč. Hinku Goričancu, upr. župe u Blaškovcu koji je ispovjedao vjernike prije i tijekom Mise.

Mons. Koren izrazio je zadovoljstvo dobivši poziv vlč. Pavlakovića da slavi sv. Misu u našoj župi. Istaknuo je da vidi mnoga poznata lica te naglasio kako se uvijek rado sjeti 1984. godine kada se u Mariji Bistrici održavao Nacionalni euharistijski kongres, a župa Kašina istaknula se kao župa koja je izrekla najsnažniju i najtopliju dobrodošlicu svim vjernicima koji su prolazili kroz naše mjesto. U svojoj homiliji osvrnuo se na živote sv. Petra i Pavla, apostolskih prvaka koji su baš kao i svi ljudi imali slabosti i mane, no za razliku od većine ljudi oni su učinili hrabar korak – predali se Bogu u potpunosti.

Na kraju misnog slavlja mons. Koren pozvao nas je sve skupa da se u ovom trodnevlju predamo Bogu. Ljudi smo puni slabosti, ali kada surađujemo s Bogom nitko nas neće rastaviti od njegove ljubavi, a On će od gline učiniti stijenu. Kao izraz zahvalnosti vlč. Matija predao mu je licitarsko srce sa slikom mača i ključeva, simbolima naših zaštitnika. Istaknuo je kako je naša župa na putu materijalne i duhovne obnove, a na tom putu želimo biti baš kao i apostolski prvaci koje slavimo – u potpunosti predani Bogu i jedinstvo unutar crkve. Mons. Koren pohvalio je ministrante naglasivši kako u osam godina što je u Mariji Bistrici nije vidio ovako uvježbane ministrante  i ovako lijepo uređenu sakristiju kao što je naša.

[IC]