16.12.2013.

Duhovna obnova roditelja prvopričesnika

Na treću nedjelju došašća, 15. prosinca ove godine, održana je Duhovna obnova za roditelje ovogodišnjih prvopričesnika iz župe sv. Petra i Pavla u Kašini. U župnoj crkvi sv. Petra i Pavla obnovu je vodio trajni đakon iz župe sv. Petra ap. iz Zaprešića, Ilija Nikolić, u nazočnosti upravitelja župe vlč. Matije Pavlakovića. Nakon prigodne prezentacije „Četiri svijeće“ u narednoj katehezi trajni đakon Ilija čestitao je roditeljima što svojim dolaskom pokazuju odgovornost pristupa važnosti ovog događaja koji donosi obilje blagoslova za čitavu obitelj i župnu zajednicu.

Tema „Obiteljska priprava Prve Sv. Pričesti“ o kojoj je govorio đakon Ilija imala je za cilj potaknuti na još veću uključenost i duhovnu skrb roditelja za svoju djecu. Đakon Ilija naglasio je kako kroz svakodnevnu zajedničku obiteljsku molitvu, nedjeljnu sv. misu, čitanje Božje riječi i osobnim primjerom roditelji pokazuju i uče svoju djecu o važnosti primanja ovog najuzvišenijeg sakramenta u Crkvi. „To je duhovna fotosinteza gdje Vi, dragi roditelji, polako bacate zrake svoga euharistijskog iskustva na svoju djecu“, rekao je đakon Ilija. Đakon Ilija upoznao je roditelje s kratkim životopisom sv. Imelde Lambertini koja je zaštitnica prvopričesnika i preporučio da uz njezin zagovor mole zagovor za svoju djecu i bl. Ivana Merza koji je na poseban način štovao euharistijskog Krista u svom životu. Prva Sv. Pričest u župi sv. Petra i Pavla u Kašini održat će se 04. svibnja 2014. aodine, a pristupit će joj trideset i petero djece. Duhovnoj obnovi predhodilo je euharistijsko slavlje u nazočnosti roditelja prvopričesnika kojeg je predvodio upravitelj župe vlč. Pavlaković.

Sažetak duhovne obnove možete vidjeti ovdje.

(I.N.)