Petak, 01.11.2013.

Obnovljena župna grobnica

Uoči blagdana Svih Svetih završena je obnova župne grobnice koja je započela 28. rujna 2013. Nažalost, kroz posljednjih pedesetak godina nebriga i vremenski uvjeti uzrokovali su jako loše stanje kapelice koja je u posljednje vrijeme bila i pred samo urušavanje. Vlč. Matija, nakon što je u siječnju 2013. napokon riješio imovinsko-pravne odnose, te je sad grobnica u vlasništvu župe, izrazio želju da bi se grobnica pokušala zaštititi od daljnjeg propadanja. Svi radovi na kapelici djelo su marljivih i skromnih župljana koji su bez ikakve naknade doprinjeli obnovi iste. Izvršen je otkop ispod temelja grobnice, napravljena je hidroizolacija i postavljene su drenažne cijevi, otučena sva stara žbuka i nanovo ožbukano, obojana je fasadnom bojom izvana, pogletana i obojana iznutra, modificirana i obnovljena ulazna vrata, uređen okoliš i postavljeni novi nadgrobni dodatci. U kapelicu je utrošeno cca. 4.800,00 kuna materijala kojeg je nabavio vlč. Matija Pavlaković, a vrijedne i spretne ruke: Željka Krnjaka, Karmela Savića, Zorana Kuneja, Tihomira Antolovića, Slavka Brlekovića, Ivana Cikovića, Bojana Culeja i vlč. Matije su učinile da kapelica zablista u svom nekadašnjem sjaju.

Slike grobnice možete pogledati ovdje.

[IC]