Koncert "Vjerujem"
Zbor mladih Župe sv. Petra i Pavla

Nedjelja, 16. lipnja 2013.

Hvaljen Isus i Marija!

Pozdravljaju vas mladi iz župnog zbora. U nedjelju, 16.06.2013. u 18 h, održali smo svoj II. koncert. Nazvali smo ga "Vjerujem" po naslovnoj pjesmi, ali i zbog toga što je papa u miru Benedikt XVI. 2013. godinu proglasio godinom vjere. Ovaj koncert željeli smo pokloniti svim našim župljanima kao uvod u proslavu blagdana župnih zaštitnika, sv. Petra i Pavla. Probe za koncert bile su dugotrajne i iscrpljujuće, posebno zbog toga što ih je trebalo uskladiti s brojnim školskim i izvanškolskim aktivnostima. Drago nam je da se trud na kraju isplatio. Koncertni program trajao je oko sat i pol, a voditeljica je bila Petra Maljak. Otpjevali smo 15 pjesama, neke od njih smo već pjevali tijekom godine na večernjim misama za mlade, ali za veći dio repertoara odabrali smo nove pjesme. Nakon prve polovice koncerta, kratki glazbeni intermezzo na violini odsvirao je naš Luka Babić. Poslije koncerta, u vjeronaučnoj dvorani bio je održan mali domjenak za sve koji su prisustvovali koncertu. Želimo iskoristiti ovu priliku i zahvaliti svima što su došli i pružili nam podršku na taj važan dan. To nam puno znači.

Posebno želimo zahvaliti našem župniku Matiji, koji nam je puno pomogao, ohrabrivao nas i na kraju i omogućio održavanje ovog koncerta. Ali najviše od svega želimo zahvaliti našim voditeljima, Bojanu i Ivani, koji su s nama strpljivo vježbali i vjerovali u nas kada mi sami nismo. Nadamo se da smo vas pjesmama takli u srce, da ste osjetili Božju ljubav i dobrotu, da ste se ponovno sjetili kako je to biti dijete, dijete Božje. Mi svoje glasove uvijek želimo koristiti kako bi slavili Boga i pokazali svijetu da još uvijek postoji nada. Hvala još jednom svima na dolasku. Do idućeg susreta... BVB

Lidija Gojević