18.11.2013.

Vukovar - mjesto posebnog pijeteta

Hrvatski državni sabor donio je 1999. godine Odluku o proglašenju 18. studenoga Danom sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine, kojom je određeno na dostojanstven i primjeren način odati počast svim sudionicima obrane Vukovara – grada simbola hrvatske slobode.
Ovogodišnja, 22. obljetnica stradanja Vukovara obilježava se pod geslom: „Vukovar – mjesto posebnog pijeteta.“ Pod sloganom: "I reći ću Vam jednu stvar - ZAPAMTITE VUKOVAR" sjećanje na žrtvu Vukovara obilježava se i u Zagrebu. U znak sjećanja na Grad Heroj duž Vukovarske ulice gore svijeće, ujedno i jedini spomenik žrtvama Vukovara.
Naša župa je na poseban način obilježila ovaj dan. Svečano misno slavlje za sve poginule, stradale i nestale u Domovinskom ratu u 18.30 sati predvodio je vlč. Matija Pavlaković, upravitelj župe, a Misu je animirao Župni zbor mladih. Na kraju sv. Mise uslijedio je prigodan program gdje je bio prikazan i kratki dokumentarni film. Prije samog završnog blagoslova, činom paljenja svijeća odali smo počast svim žrtvama grada Vukovara. Neka spomen na hrvatski grad Vukovar živi vječno. Hvala im za žrtvu domovine.

[IC]