18. veljače 2015.

Novi oltarnici u župnoj crkvi

Nakon niza uspješnih obnova i restauracija koje smo napravili u našoj Kašinskoj katedrali u razdoblju od 2011. godine, na red su došli i oltarnici za glavne i pokrajnje oltare u našoj župnoj crkvi. Početkom godine započeli smo sa projektom novih oltarnika, a prvi među izrađenim je komplet ljubičaste boje za korizmeno vrijeme i vrijeme došašća.

Marnim rukama sestara milosrdnica Družbe sv. Vinka Paulskog iz Zagreba (Frankopanska ul.) započeto je, po narudžbi i dizajnu našega župnika, sa izradom oltarnika i antipendija te tabletića za ambon i pokrajnje kipove svetaca.

S ponosom predstavljamo novi komplet, a uskoro stižu i ostala tri kompleta – bijeli, crveni i zeleni.
Ujedno zahvaljujemo sestrama iz šivaone u Frankopanskoj na trudu i ljubavi kojeg su uložili u ovaj prvi komplet!
Cijena svih četiri kompleta bit će cca. 12.000,00 kn! Svi dobrovoljni prilozi su dobrodošli!

Hvala darovateljima!